Czy internet stacjonarny to przeżytek?

Czy internet stacjonarny to przeżytek?

Przeprowadzając się do nowego mieszkania przez krótką chwilę byliśmy odcięci od świata. A to za prawą braku dostępu do internetu! Ogólnie w dzisiejszych czasach lekka tragedia. Ze względu na to, że była taka możliwość zdecydowaliśmy się na internet stacjonarny. Wybraliśmy go między innymi dlatego, że pracujemy dużo w domu.

Kiedyś internet stacjonarny kojarzył się z niesamowitą ilością kabli, wierceniem w ścianie i wielką skrzynią komputerową podłączoną do jednego kabla. Tak właśnie internet stacjonarny kojarzy moja mama. Jak usłyszała, że nie chcemy internetu mobilnego to zaczęła biadolić, że będziemy ryć mieszkanie albo potykać się o kable. Była bardzo zdziwiona, kiedy powiedziałam jej, że teraz internet stacjonarny może zostać podłączony do routera i jest stacjonarny tylko z nazwy. Wygląda to tak, że musimy oczywiście kabel do mieszkania doprowadzić, ale wystarczy go podciągnąć pod małe urządzenie, u nas zainstalowane w przedpokoju. Właściwie tak umieściliśmy router, że go nie widać.

No i właściwie jeśli chodzi o montaż to tyle. Dalej trzeba odpowiednio skonfigurować komputery czy tablety aby skorzystać z sygnału wysyłanego przez internet stacjonarny. Oczywiście zabezpieczamy hasłem naszą sieć, tak aby nikt z zewnątrz nie mógł z niej korzystać, ale hasło możemy udostępnić na każdym sprzęcie komputerowym, mającym możliwość odbioru sygnału. Oczywiście ogranicza nas lokalizacja, bo internet stacjonarny dobrze działa w określonym zasięgu. Dlatego też nie zabierzemy go, na przykład nad morze.

W naszym przypadku, mając telefon z internetem możemy spokojnie wykorzystywać go poza domem, a w domu swobodnie, bez ograniczeń możemy korzystać z usługi na szybki internet stacjonarny.

Porównując ceny między wybraną przez nas usługą, a internetem mobilnym mamy dużo korzystniejsze warunki. Mamy przesył bez ograniczeń i zdecydowanie większą prędkość.

Może się wydawać, że internet stacjonarny to przeżytek, ale według nas to dobra finansowo opcja, którą warto rozważyć. Zwłaszcza, gdy pracuje się w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *